Zapomenuté heslo | Registrace Přihlášení:
mlsnejmazel / Katalog / KOČKY / potřeby pro kočky / kosmetika a zdravotnické prostředky / Akutol Plantagel Home 50ml rychlé hojení kostival+kaštan
Kategorie
Prodejny

Cheb

Mariánské Lázně

Tachov

Nýřany 

Klatovy

Písek

Plzeň-Slovany

Plzeň-střed

Plzeň-Skvrňany

Radnice

Podbořany

Klášterec nad Ohří

Naposledy prohlédnuté

Akutol Plantagel Home 50ml rychlé hojení kostival+kaštan

Kód: 33114042
Vaše cena: 233,2 Kč s DPH
202,8 Kč bez DPH
Skladem: Ne ne
ks

 

Popis produktu Akutol Plantagel Home 50ml rychlé hojení kostival+kaštan

rychlé hojení odření, škrábanců, kousanců od komárů vhodné pro lidi i zvířata

Vlastnosti
Emulzní hydrogely (emulgely) jsou hydrofilní sítě polymerních řetězců, které mají schopnost přijímat a vydávat vodu. Díky vysokému obsahu vody jsou polymerní řetězce flexibilní, podobají se přirozené tkáni, jsou bezpečné a vysoce kompatibilní s lidskou tkání. Řetězce polymerů jsou vzájemně všemi směry propojené a dodávají hydrogelům značnou schopnost přijímat a vydávat vodu. Za 150 minut po nanesení emulgel přijme tekutiny v množství 90 % svého naneseného objemu, za stejný čas emulgel dokáže uvolnit více než 130 % vody ze svého objemu. Tato schopnost emulgelu stimuluje rychlost čistící, granulační i epitelizační fáze obnovy poranění.
zastavuje drobné krvácení
podporuje proces hojení
adhesivní účinek
Charakteristika
Akutol Plantagel je emulzní hydrogel na bázi karbomeru, má vlastnosti charakteristické pro emulgely. Přijímá a vydává vodu, ovlivňuje mikroprostředí rány a tím stimuluje rychlost čistící, granulační ai epitelizační fáze obnovy poranění. Přirozeně kyselé pH zabraňuje rozmnožování mikroorganismů a vzniku zánětů. Vrstva naneseného emulgelu na poranění tvoří mechanickou bariéru, která brání poranění před zevními vlivy a poškozením, ale umožní přirozenou perspiraci rány. Carbomer, kyselina hyaluronová, D-panthenol, tocopheryl acetát a hydrolyzovaný elastin komplexním působením ovlivňují vlhkost a elasticitu postiženého místa a tím urychlují proces obnovy poranění. Extrakty z kaštanu a kostivalu lékařského, rakytníkový a makadamiový olej změkčují postižené místo, působí antioxidačně, upravují microprostředí rány a zvyšují rychlost obnovy tkáně. Změkčující a hydratační účinky hydratačních látek omezují tvorbu jizev. Chladivý účinek po nanesení gelu na postižené místo mírně snižuje bolest poraněného místa.
Vlhká rána
Sekrece rány je během čistící fáze obnovy přirozená a žádoucí, ale nadměrné množství exsudátu proces obnovy zpomaluje. Stálý přísun exsudátu brání ustanovení rovnováhy a oddaluje fázi epitelizace. Vysoká vlhkost v teplé ráně také podporuje tvorbu microorganismů, které rozkládajívznikající zárodečné buňky epitelu a zpomalují proces obnovy. Po nanesení na vlhkou ránu emulgel přijme tekutiny, které se vytvoří v poraněném místě, sníží jeho vlhkost, zlepší microprostředí rány a tím zrychlí proces obnovy. Emulgel vstřebává infikovaný sekret z rány do svého polymerního řetězce, tím ránu detoxikuje. Emulgel na ráně udržuje optimální vlhkost a vytváří mechanickou bariéru, která brání před vstupem sekundární infekce z vnějšího okolí.
Suchá rána
Suchá rána je velmi nepříznivé prostředí pro proces obnovy poranění. Granulační i epitelizační fáze hojení probíhají ve vlhkém prostředí. Vznikající buňky epitelu se potřebují ve vlhké ráně pohybovat a potkávat s dalšími novými buňkami. Suchá rána migraci buněk neumožní, hojení poranění se zpomaluje a zhojené místo vytváří jizvu. Emulgel nanesený na suchou ránu uvolňuje do poranění vodu, tvoří mechanickou bariéru, která chrání před vyschnutím a brání před vstupem sekundární infekce. Emulgel na suché ráně zvýší vlhkost, vytvoří optimální podmínky, které urychlí proces regenerace postiženého místa. Omezuje tvorbu jizvy.
Popáleniny
Popáleninu ihned delší dobu hydratujte, vložte popáleninu pod vůlažnou tekoucí vodu nebo přikládejte opakovaně namočený čistý kapesník. Optimální doba hydratace je nejméně 20 minut, ošetřené hydratované buňky jsou schopné regenerovat. Na hydratovanou popáleninu naneste emulgel ve vrstvě 0,5 cm. Uzavře popáleninu mechanickou bariérou, která chrání před mechanickou infekcí a poškozením a vytvoří microprostředí vhodné pro zahojení. Emulgel slabě zmírní pocit bolesti popáleného místa a omezuje tvorbu jizvy.
Použití
Poraněné místo očistěte od mechanických nečistot výplachem čistou vodou, ránu desinfikujte.
Aplikujte přímo na postižené místo stlačením aplikátoru nebo tuby.
Pokud je to možné, poraněného místa se rukou nedotýkejte.
Na celou plochu postiženého místa naneste souvislou vrstvu 0,5 cm emulgelu. Vrstvu stále doplňujte a obnovujte, nenechte ránu vyschnout!
Ránu ošetřenou emulgelem ponechte otevřenou, aby dobře dýchala. V případě nutnosti ránu pekryjte nesavým prodyšným obvazem (např. sterilní polyuretanové krytí).
Vrstvu emulgelu obnovujte po dobu 24 hodin, potom ránu očistěte výplachem tekoucí vlažnou vodou nebo sterilním roztokem (podle závažnosti poranění) a ránu zkontrolujte.
Pokud je rána hladká a uzavřená, není nutné v další léčbě pokračovat.
V opačném případě naneste novou vrstvu emulgelu a proces nanášení, omývání a kontroly opakujte do zhojení postiženého místa.
U infikovaných poranění provádějte výměnu emulgelu v kratším intervalu.
Upozornění:
Uchovávejte mimo dosahu dětí. Uchovávejte v temnu a suchu při teplotě 5 - 25 C. Spotřebujte nejdéle do data uvedeného na obale. Vedlejší účinky nejsou známy, ale nepoužívejte v případě známé alergie na některou z obsažených složek. V případě výskytu zvýšené bolestivosti, zarudnutí nebo vzniku infekce přerušte léčbu a kontaktujte lékaře.

Položit prodejci otázku k produktu Akutol Plantagel Home 50ml rychlé hojení kostival+kaštan

Vaše jméno:
* Váš e-mail:
Váš telefon:

Text dotazu:


* Opište kód z obrázku:

* Údaje takto označené jsou povinné a je třeba je vždy vyplnit.

Doporučit produkt Akutol Plantagel Home 50ml rychlé hojení kostival+kaštan

Vaše jméno:
* Váš e-mail:
 
Jméno příjemce:
* E-mail příjemce:

Vzkaz pro příjemce:

Ke vzkazu bude připojen název zboží a odkaz na detail zboží


* Opište kód z obrázku:

* Údaje takto označené jsou povinné a je třeba je vždy vyplnit.

 
Partnerská loga
                                                                        
                                                                                                pro více značek klikněte sem...

Kontakt

B.H.K.V. s.r.o.
Koterovská 166, Plzeň
Telefon: +420 377 446 327
Mobil: + 420 603 527 756
E-mail: bhkv@bhkv.cz

Jak se Vám líbí náš nový  e-shop?


Sdělte nám prosím, Váš názor


Odebírání novinek

MajorShop 

Twitter  Facebook

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.